KINBASS

Külasta ka meie tööriiete e-poodi

PVC kattega bassein

PVC kattega bassein

Kõige ideaalsem lahendus välibasseinile. PVC kilel on hea omadus vastu võtta talvel vee külmumise tagajärjel tekkivat jää survet.Nii saab basseini talvel vee sisse jätta ja kasutada basseini näiteks liuväljana või siis jääauguna.

PVC kile puhul on konstruktsiooni variantideks kas impregneeritud puitkarkass või laotud plokk karkass. Materjalina üldiselt kasutame 1,5mm armeeritud pvc, mis keevitatakse kohapeal. Kõrge põhjavee riskiga kohtades kasutatakse vajadusel 0,85mm tehasest keevitatud valmiskotti. PVC kile omaduste ja paigalduse kohta saad lähemalt lugeda siit: PVC membraan

Võimalikud konstruktsiooni liigid:

 

Impregneeritud puitkarkass.

 1. Vastupidav külmatsüklitele
 2. Kiire paigaldus. Bassein valmis 3 päevaga
 3. Võib talveks vee sisse jätta, ei karda külma

Puitkarkass basseini ehitamiseks kasutame süvaimmutatud IV klassi puitu. Konstruktsioon on toestatud kuumtsingitud konsoolidega. Kuna basseini ehitusesel põhikomponendid on PVC ja impregneeritud puit, mis kumbki ei karda külma ega paisumisi, siis tagab see kauakestva ja püsiva lahenduse. Antud tehnoloogia on välja töötatud rootslaste poolt, kes on sellise tehnoloogiaga basseine ehitanud juba alates 60ndadest. Eestis on seda tehnoloogiat kasutatud alates 90ndadest. Ning meie poolt on ehitanud juba üle 100 impregneeritud puitkarkassil välibasseini Eestis. Konstruktsiooni miinused on suuruse ja kuju piirangud. Basseini saab teha kas ristkülikulist või kaheksakandilist ja mitte suuremat kui 6×12. Levinumad sügavused on 1,5 ja 1,2m. Antud konstruktsiooni puhul peab tegema kogu basseini ulatuses tagasitäite.

 

 

Töö etapid:

 •  Basseini asukoha, mõõtmete ja otstarbe valik
 •  Basseinile augu kaevamine
 •  Põhja tasandamine, killustikust padi, tihendamine
 •  Konstruktsiooni ehitamine
 •  Põhja konstruktsiooni liivaga katmine ja tihendamine
 • Spetsiaalsete seinapaneelide paigaldamine
 • Täitepinnase paigaldamine
 • Elementide lõplik viimistlemine
 • PVC kile paigaldamine
 • PVC kile silumine (selleks lastakse valmivasse basseini 10% vett)
 • Seadmete montaaž

Plokk konstruktsioon.

Basseini karkass ehitatakse ehitusplokkidest. Eelistatakse juhul, kui on mingi eri soov basseini kuju osas või bassein ei jää maaga tasa ja kogu ulatuses pole võimalik teha tagasitäidet. Suurimaid plusse ongi basseini kuju vaba valik. Klient saab lasta oma fantaasial lennata. Konstruktsioon laotakse plokkidest ja armeeritakse horisontaalvuukidest. Hiljem sisepind tasandatakse ja kaetakse PVC kilega. Vajadusel seinad soojustatakse ja tehakse tagasitäide. Tihti satume küsimuse ette, kus kliendid arvavad, et basseini konstruktsioon peab olema valatud. Valatud konstruktsioon on vajalik ainult plaaditud basseini puhul ja juhtudel, kus on tegemist erilahendustega (täielikult maapealsed või lennus konstruktsioonid). Välibasseinide puhul, kus bassein on kasvõi poolenisti uputatud pinnasesse ja kaetud PVC kilega, ei õigusta ennast valamine ei hinna ega aja suhtes.

 

Tagasi üles