(NB! liigu hiirega pildil olevatele numbritele kirjelduse nägemiseks)
Kuidas valida sobiv mõõt?
Mõõtmed
Suuremõõtmelised basseinid on mugavad, kuid ka nende hooldus- ja ehituskulud on suuremad. Näiteks on 5*10 meetrise basseini
hoolduskulud ligi 50 suuremad kui 4*8 meetrisel basseinil. Seetõttu on enamus aiabasseine mõõtmetega 4*8 meetrit või läbimõõduga 5,5 meetrit. Klubibasseini puhul (koolide, võõrastemajade, klubide ja tervisespordiasutuste basseinid) on kujunenud optimaalseks mõõduks 8*16 meetrit.
Sügavus
Optimaalne basseinivee sügavus on 144 cm. Selline sügavus võimaldab suplemist, ujumist, veealuste pöörete tegemist ja lauglevat vette hüppamist. Lõõgastavaks supluseks on küllaldane sügavus alates 110 cm. Suurem basseini sügavus suurendab oluliselt hoolduskulusid ning ei sobi veemängudeks. Trampliinilt hüpete sooritamiseks peab basseini sügavaim osa olema vähemalt 230 cm. Sel juhul on suurem osa basseinist optimaalse sügavusega ning lauge kallakuga viiakse trampliinilt hüppamise koht 230 cm sügavuseni.
Kuidas valida basseini asukohta?
Meie kogemused näitavad, et basseini jaoks sobivaim asukoht on: Võõraste pilkude eest kaitstud Tuulte eest varjatud Kaugemal puudest ja põõsastest Soovitav on selline basseini suund, et basseini pikem külg asub piki valitseva tuule suunda, et hõlbustada puudelt vette langenud lehtede ja prügi kogumist äravooluavas olevasse prahikorvi. Ka puhastusseadmetele tuleb leida hooldusruum. Selleks võib kasutada lähedal asuvat abiruumi või keldrit. Nende puudumisel tuleb basseini kõrvale ehitada ruum pinnaga 1-3 m2 filtri, pumba, veesoojendi ja lisaseadmete mahutamiseks. Seadmed on soovitav asetada basseini veepiirist allpoole.
Ümbrus/Pinnasekattematerjalid
Muru, liiv, muld ja peen killustik ei ole basseini ümber eriti mõnusad pinnase kattematerjalid. Paratamatult kantakse sel juhul jalgadega suur osa kattematerjalist prahina basseini. Seetõttu soovitame basseini ümbruse maapind katta kas plaatide või puiduga. Eelistame puitkatet, sest see tundub jala all soe. Kasutame süvaimmutatud puitu, mille kasutusiga on 25 aastat.
Haljastus
Basseini lähedale ei ole soovitav istutada lehtpuid ja –põõsaid. Sügisel tekitavad puudelt-põõsastelt langevad lehed probleeme basseini korrashoidmisel.
Basseinikatted
Õhus lendleva prahi basseini sattumise vältimiseks on soovitav kasutada basseinikattet. Katte kasutamine vähendab soojade ilmadega vee aurustumist ja külmadel päevadel küttekulusid.
Kuidas hooldada basseini?
Basseini hooldamine
Bassein vajab regulaarset hooldust. Lae alla meie põhjalik hooldusjuhend
Kui basseini hooldamine on midagi, mis sind hirmutab, siis tasuks juba ehitades mõelda järgnevatele lisadele: Automaatne filtripea- automaatika teostab ise vajadusel filtri läbipesu. Keemiaautomaat- automaatne keemia dosaator mõõdab ja lisab vastavalt vajadusele basseini vajalikke kemikaale vee korrashoiuks. Põhjakoristusrobot- viska robot põhja ja pane pistik seina, juba lühikese ajaga on basseini põhi laitmatult puhas.
Brozüürid vaatamiseks